Detoxikace organismu – aby vše fungovalo, jak má

5

Detoxikovat může nejen jednotlivé orgány, aby nám lépe sloužily, ale můžeme se také pustit do detoxikace celého organismu, aby byl kompletně očištěný od všech škodlivých látek, kterých kolem nás není málo. Jak tedy na to?

unavena divkaKdy bychom už detoxikaci neměli odkládat

Únava, nedostatek energie, pokles nálady, nechuť k aktivitě. A některé drobnější zdravotní komplikace. To jsou pádné důvody k tomu, abychom pro sebe začali něco dělat. A prvním z našich pokusů může být právě detoxikace, která nám neuškodí, pokud ji správně provedeme.

Nejúčinnější je detoxikace provedená na jaře nebo na podzim. Tělo se podle starých moudrých rad v těchto obdobích lépe zbavuje nečistot, které se v něm nahromadí buď mezi detoxikacemi, nebo za celou dobu, kdy jsme detoxikaci neprováděli, což může být i celý náš dosavadní život, pokud se do toho chystáme pustit poprvé.

Detoxikujeme

Nejprve musíme zapracovat na svém jídelníčku, protože strava musí být upravená nejen po dobu trvání očisty, ale ideálně i po ní. Vyloučíme tedy především tučné maso, mléčné výrobky, cukrovinky, alkohol a pšenici. Velmi efektivní mohou být pro tělo luštěniny, sójové výrobky, ovoce a zelenina, ryby aj. Při detoxikaci nekouříme!

Detoxikace může, ale nemusí zahrnovat půst

Půst je poněkud drsnou metodou detoxikace, ale pokud se na něj necítíme, i bez něj lze očistu provést. Jejím účelem je omezit příjem potravin, které v těle dělají takovou „paseku“.

Jak na to

Zajistěme organismu dostatek vlákniny (luštěniny, ovoce, zelenina)
Dodržujme ideální pitný režim (0,4 l/10 kg váhy, pijeme ovocné a zeleninové šťávy, odstátou čistou vodu, vodu s nízkým obsahem minerálů)
Detoxikace těla se dá ale provést nejen změnou jídelníčku, nýbrž také fyzickou aktivitou, saunováním, teplými koupelemi nebo masážemi.

Co se účastní očisty

Detoxikace organismu zahrnuje očistu více orgánů, a to jater, střev, plic, ledvin a kůže. Můžeme tedy detoxikovat izolovaně jednotlivé orgány, respektive se na jejich detoxikaci zaměřit, nebo se vrhnout do celkového očištění těla, které se pozitivně odrazí i na duši.

Jak často a jak dlouho detoxikaci provádět

Existuje více variant detoxikace a to, jak často ji můžeme provádět, závisí na tom, jak dlouhou variant zvolíme.

Půldenní až jednodenní detoxikace – 1x týdně
Dvou až třídenní detoxikace – 1x za dva nebo tři měsíce

Je možné se detoxikovat celý život. Taková detoxikace se zakládá na rovnovážném příjmu zdravých potravin do konce našich dnů.

Kromě těchto délek detoxikace známe ještě jeden až čtyřtýdenní, která se provádí pod dohledem odborníka, a půst trvající 42 dnů. Ten se však doporučuje jen zřídka a individuálně.

Sdílej:

O Autorovi

Málokoho by napadlo úmyslně si ubližovat. Vybírejme si proto z nepřeberného množství potravin ty, které nám nejen neubližují, ale ty, které nám dokonce prospívají a blahodárně působí na naše tělo i mysl.