Napadlo vás někdy, co je to vlastně imunita a k čemu ji potřebujeme? Jak ji posílit a proč je někdo náchylnější k nemocem a jiný se jim zdaleka vyhýbá? Abychom detailně pochopili, jak náš imunitní systém funguje, co jej ohrožuje a kdy je nejsilnější, museli bychom nastudovat celá skripta biologie.
Ve zkratce tedy jen zmíníme, že náš imunitní systém je vlastně jakousi obrannou bariérou, kterou se tělo brání proti virům a onemocněním. Úkolem této imunitní armády je nevpustit do lidského těla nic, co by jej mohlo ohrozit. Bohužel u řady z nás imunita nefunguje tak, jak bychom si přáli, a proto se občasnému nachlazení či jiným zdravotním komplikacím nevyhneme.
Málokdo ví, že značná část imunitního systému sídlí zejména v našich střevech. Aby nedocházelo k jejich zanesení a následnému vstřebávání toxických látek do našeho těla, je potřeba upravit zažívání, případně se zbavit nastřádaného balastu z nepříliš vyvážené potravy. Jak na to? Stačí se držet následujících rad a přizvat si na pomoc smoothie, které vylepšíte potravinami a přísadami, které mají na náš imunitní systém blahodárný vliv!
5 tipů, jak posílit imunitní systém (nejen) před chřipkovou sezónou
- Nechte jej přirozeně pracovat: Imunitní systém je navržen tak, aby v případě napadení organismu virem či bakterií okamžitě zareagoval a vyslal do něj armádu bojovníků, kteří mají za cíl nebezpečné vetřelce zničit. Někdy je ale potřeba imunitnímu systému maličko pomoci tak, aby pracoval správně.
- Pozor na antibiotika: Čas od času jsou antibiotika nezbytná, po jejich dobrání je ovšem nutno uvědomit si, že kromě „nebezpečných“ virů a bakterií zničí v našem těle i ty bakterie, které lze považovat za „dobré“. Po takové léčbě bychom se tedy měli zaměřit na obnovu našeho imunitního systému a dodat mu vše, co potřebuje (viz bod. č 3: Probiotika a prebiotika).
- Naordinujte si probiotika a prebiotika: Že se vám tyhle dva pojmy pletou? Nedivíme se. Probiotika jsou vlastně přátelskými bakteriemi, které v našich střevech soutěží s těmi nebezpečnými o právo na život. Pokud je těch „hodných bakterií“ více, dokáží ochránit náš organismu před patogeny. K tomu, aby mohly přátelské bakterie správně v dostatečném počtu růst, potřebují prebiotika – nestravitelnou složku stravy, která představuje „substrát“ pro přátelské bakterie.
- Dbejte na pestrou a vyváženou stravu: Zkuste se vyhnout mastným, příliš slaným nebo kořeněným a sladkým jídlům, které ve vašich střevech vytváří neprostupnou bariéru, díky níž nemůže imunitní systém správně pracovat. Raději do svého jídelníčku zařaďte dostatek ovoce a zeleniny, sezónní potraviny, bílé maso a ryby, semínka i potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Důležité jsou také vitamíny a minerální látky, z nichž můžeme jmenovat například vitamíny A, B2, B6, C, D, a E nebo selen a zinek.
- Pomozte si se smoothie: Pokud jste propadli lahodným krémovým smoothie, vyrobte si z nich přírodní posilovače imunity. Stačí do nich přimíchat přísady podporující správné fungování imunity a lékaři se budete vyhýbat obloukem. Díky smoothie do sebe navíc dostanete řadu cenných vitamínů a minerálů, které byste v klasické stravě přijímali pouze stěží. Navíc odlehčíte svému trávicímu systému a dopřejete mu čas nutný k regeneraci a správnému nastartování, což nepochybně poznáte nejen na své kondici, ale i na ručičce váhy.
Posilujte imunitu přirozeně!
Na našem trhu pochopitelně existuje nespočet lékárnických výrobků, které mají za cíl podpořit a správně nastartovat náš imunitní systém. Proč ale utrácet peníze za chemické výdobytky moderní doby, když máte pomocníky v boji s viry a nemocemi prakticky v každé spíži? Zajímá vás, čím smoothie vylepšit a podpořit tak svůj imunitní systém? Pak čtěte dále! Máme pro vás rovnou 7 přísad, které by neměly chybět v žádném smoothie, jehož účelem je podpora správně fungujícího imunitního systému!
Stáhněte si 7 zázračných přísad do smoothie, které posílí vaší imunitu
Stáhnout 7 zázračných přísad do smoothie