Detoxikace s javorovým sirupem – příliš mnoho cukru a žádné jídlo

1

Jak probíhá detoxikace javorovým sirupem a jak se liší od limonádové diety? V čem spočívá a je pro lidské tělo opravdu dobrá? Přečtěte si následující řádky a zjistěte vše, co se detoxikace s javorovým sirupem týče.

Dieta vs. detoxikace

Zatímco detoxikaci, v níž hraje velkou roli zmíněná javorová limonáda, věnují lidé obvykle 3 dny, během nichž jde opravdu jen o očištění organismu od odpadních látek, limonádová dieta se drží nejčastěji 10 dní a slibuje váhový úbytek 5 kg.

Rozlučte se s tuhou stravou

Tato očistná kúra či dieta spočívá pouze v pití javorové limonády. Ta vzniká smícháním 1 l vody, 2 polévkových lžících tmavého javorového sirupu, 2 polévkových lžic citrónové šťávy a špetky kajenského pepře.

Podivná dieta s jojo efektem na konci

[sociallocker]Limonádová dieta byla původně navržena pro osoby trpící žaludečními vředy. Spíše než kvůli detoxikaci se lidé na javorový sirup obracejí s nadějí na rychlé hubnutí. To vyloučeno není, nicméně při ní bohužel neshazujeme ani tak tuky, jako svaly – a to nikdo z nás nechce. K hubnutí dochází právě díky pročištění organismu. Kilogramy, které nám váha najednou neukazuje, se ale bez pochyby vrátí, jakmile se budeme pár dní stravovat tak, jak jsme zvyklí.[/sociallocker]javorový sirup

Během této detoxikace nedostává tělo všechny potřebné živiny, je zaručen pouze pitný režim skládající se ze sladkého nápoje s kajenským pepřem (chilli). Dieta, nebo chceme-li detoxikace, je obvykle dobře snášena, a to právě proto, že při ní tělu neustále dodáváme poměrně vysoké dávky cukru. Denně se má limonády vypít 6-12 sklenic, při detoxikaci lze přidat i čaj s projímavými účinky, aby očista byla co nejúčinnější.

Detoxikaci doprovází vedlejší účinky

Je běžné, že při detoxikaci, v rámci které držíme půst nebo se stravujeme pouze zeleninou a podobnými potravinami, nám může být chvílemi slabo kvůli omezenému příjmu energie. Při detoxikaci s javorovou limonádou ale často přicházejí spíše bolesti hlavy a kloubů, závratě, zimnice, nevolnost a zvracení. Nežádoucí účinky jsou však velice individuální a někoho nemusí vůbec potkat.

Chcete detoxikovat tělo? Zkuste to raději jinak

Pokud si chcete pročistit tělo a zbavit se škodlivých látek, uděláte lépe, když si vyberete jiný způsob. Inspiraci můžete načerpat třeba v našem článku Detoxikace organismu – aby vše fungovalo, jak má. Pravděpodobně žádný nutriční specialista vás v detoxikaci javorovou limonádou příliš nadšeně nepodpoří. Ani mi ji nedoporučujeme, a to především proto, že tělo musí přes den trávit hodně cukru, který je mu neustále dodáván. Během dne tedy velmi kolísá hladina inzulinu v krvi, což rozhodně nikomu neprospěje. Nezapomínejme také na fakt, že jestliže se na javorovou limonádu obracíme jako na způsob diety, zhubneme svaly, ale tuky nám zůstanou.

Náš tip! Vyzkoušejte javorový sirup jako přísadu při vaření. Vynikající je například na lívancích.

Závěrem

Pití sladké javorové limonády důrazně nedoporučujeme ani jako dietu, ani jako detoxikaci. V obou případech existuje nespočet lepších cest, jak se zbavit přebytečných kilogramů a jak očistit organismus od škodlivin. Samozřejmě můžete pití limonády vyzkoušet, myslete však na to, že dopad na váš organismus rozhodně není tak pozitivní jako u jiných způsobů detoxikace či hubnutí.

Sdílej:

O Autorovi

Málokoho by napadlo úmyslně si ubližovat. Vybírejme si proto z nepřeberného množství potravin ty, které nám nejen neubližují, ale ty, které nám dokonce prospívají a blahodárně působí na naše tělo i mysl.