Se zažívacími problémy pomůže smoothie! Nevěříte? Poradíme, jak na to! (Miniseriál o smoothie 3/4)

0

Víte, že nejčastěji navštěvujeme lékárny ve spojitosti se zažívacími problémy? Žádáme léky, které by nám pomohly od nepříjemné plynatosti, sháníme produkty, které by nám usnadnily trávení, a ve velkém nakupujeme přírodní doplňky, jež nám pomáhají od nepříjemných stavů pálení žáhy. Pokud se nechcete nadosmrti ládovat léky, „na oko“ přírodními přípravky a dalšími produkty moderní farmacie, máme pro vás několik „Digestive friendly“ tipů.

5 rad, jak nastartovat zdravé zažívání

hubnutí1. Odlehčete svému jídelníčku: Jaro a podzim je ideálním obdobím pro zažívací detox. Vyměňte svíčkovou s knedlíkem za smoothie detoxikační kúru a alespoň týden či deset dnů konzumujte výlučně vitamíny a cennými látkami nabitý koktejl.

2. Jezte méně, o to však častěji: Pokud je pro vás smoothie detox příliš drastický, zkuste začít tím, že budete během dne jíst menší porce, ale častěji, než jste zvyklí. Vaše střeva, potažmo celý zažívací trakt, se naučí pravidelnosti a nebude si v případě jednoho či dvou jídel denně šetřit zásoby „na horší časy“. Tímto krokem pomůžete nejen svému zažívání, ale také postavě.

3. Zařaďte do jídelníčku kefír a kvalitní bílé jogurty: Tyto mléčné výrobky totiž obsahují řadu pro naše střeva potřebných bakterií, které v nich dokáží vybudovat ochrannou vrstvu, a tím trávení opětovně usnadnit. Kefír navíc obsahuje trávicí enzymy, takže napomáhá trávení těžkých či mastných jídel. Mnoho lidí jej také snáší lépe než klasický bílý jogurt.

jogurt s ovocem4. S proteinem opatrně: Pokud do smoothie přidáváte proteinový prášek a trápí vás zažívací obtíže, na nějakou dobu si dejte „proteinovou STOPku“. Mnoho proteinových prášků – a zvláště těch, které jsou založeny na syrovátkové bázi – narušuje střevní mikroflóru a působí na ni zbytečně dráždivě.

5. Omezte konzumaci určitých potravin: Vyhněte se mastnému, příliš sladkému nebo naopak příliš kořeněnému jídlu. Pokud je to alespoň trochu možné, omezte konzumaci potravin obsahujících lepek, který naše zažívací ústrojí zbytečně zanáší.

Buďte důslední a nečekejte zázraky

Nečekejte, že změna k lepšímu proběhne ve vašem zažívání ze dne na den, buďte důslední a radujte se i z malých pokroků. Pokud vás dlouhé roky trápí nepříjemné nadýmání nebo časté průjmy, komplikace neodezní během jednoho dne.

Vaše trávicí ústrojí bude pravděpodobně dosti zanesené a bude potřeba ho postupně zbavovat škodlivin a usazenin a samotné střevo znovu nastartovat pro správné trávení.

Problémem může být i narušená střevní mikroflóra, s níž úzce souvisí také naše imunita, která je právě ve střevech uložena z celých 80 %! Proto vyzkoušejte naše rady a tipy a omezte konzumaci potravin, které náš střevní systém zbytečně zanášejí a zatěžují.

Stáhněte si 8 tipů na smoothie, které vám pomůže se zažívacími problémy

Stáhnout 8 tipů na smoothie

Sdílej:

O Autorovi

O základy správné výživy a zásady a zdravého stravování jsem se začala zajímat poměrně nedávno v souvislosti se zdravotními problémy, které mě již nějakou dobu sužovaly. Ačkoli na zázraky nevěřím, sama na sobě pozoruji určité změny, ke kterým nepochybně přispívá současný styl mého stravování.