A může to být docela hračka. Když se naučíme vnímat své tělo a prvotní signály toho, že je něco v nepořádku, obejdeme se bez návštěv lékáren, alespoň v některých případech. Nesmíme však čekat, až bude bolest stát „za to“ a nebudeme téměř schopni polknout.
Kloktání slané vody je klasika. Na tuto hru přistoupíme zpravidla při prvním pokusu zbavit se nepříjemného pocitu v krku. Existuje ale několik dalších osvědčených způsobů, jak se zase cítit dobře.
Čaj s medem a citrónem – prohřeje a dodá vitamíny
Mrzne, stojíme na zastávce, autobus nejede, drkotáme zuby a v krku to dře. Máme jen jednu konejšivou vidinu. Vidinu horkého čaje. Ne vždy musí být situace takto dramatická a v krku nás může začít bolet i uprostřed léta. Vždy ale do horkého čaje v případě bolesti dejme podle chuti med a citrón. Dodá nám potřebné vitamíny a je dost dobře možné, že celý boj bude spočívat v několika hrníčkách.
Odvar z hřebíčku – na zuby i krk
Známější důvod pro výrobu odvaru z hřebíčku jsou bolesti zubů, ale stejně zklidňující a analgetickou službu prokáže i bolavému krku. Do čtvrt litru vody dáme na deset minut vařit asi 20 kousků hřebíčku, potom můžeme dle libosti kloktat nebo lehce polykat.
Citronáda nemusí jen osvěžit
Může zažehnat bolest a ještě chutnat. Šťávu z jednoho nebo dvou citrónů zalijeme horkou vodou a podle chuti dosladíme cukrem nebo medem. Vitamínová nálož by mohla být tou spásou, na kterou čekáte.
Tvaroh na krku
Výborným a rychlým způsobem, jak se zase cítit báječně, je nanést udělat si tvarohový obklad. Na bavlněný šátek naneseme vrstvu tvarohu a celý obklad ohřejeme. Můžeme k tomu použít třeba topení. Teplý si ho poté ovineme kolem krku a překryjeme ručníkem. Dokud budeme teplý tvaroh cítit, můžeme ho na krku nechat.