Doplňky stravy na hubnutí – opravdu pomáhají?

0

Jíst zázračné pilulky a zhubnout do několika dnů desítky kilogramů. To by si přál asi každý z nás, kdo není se svou postavou úplně spokojený a snaží se o hubnutí již řadu let. Jenže takto to bohužel nefunguje.

Ať už vám na obalu, v reklamách nebo na nejrůznějších předváděcích akcích řeknou cokoliv, doplňky stravy na hubnutí vám pouze pomohou v těle vyvolat ty správné procesy, ovšem k dokonání celého díla si musíte pomoct pouze vy sami, a to změnou stravovacích návyků a pohybem. O tom ale nebude tento článek. My si zde popíšeme ty naprosto nejlepší a nejúčinnější doplňky stravy, abyste byli alespoň trošku v obraze.

Doplňky stravy jako Říše divů!

Některé doplňky stravy skutečně naslibují hory doly a potom skutek utek.pilulky Ještě než si tedy popíšeme jejich jednotlivé druhy, je nutné zdůraznit, že vám samy o sobě nepomohou zhubnout. To musíte udělat vy sami! A věřte, že to nebude jednoduché, ale s doplňky stravy o mnoho lehčí. Doplňky se dělí do několika kategorií. Těmito kategoriemi jsou stimulační látky, látky s termogenním účinkem a lipotropní látky. Nyní si blíže popíšeme jednotlivé kategorie.

Stimulační látky

Jako první zde máme stimulační látky. Mezi ty se řadí námi velice dobře známý kofein, dále pak synephrine, guarana, či taurin. Všechny tyto látky vás během diety nakopnou a díky tomu podáte mnohem lepší výkon. Také vám roztáhnou cévy a zrychlí metabolismus. Následně se tedy předvedete například v posilovně a navíc lépe spálíte přebytečnou energii. Jenže právě kvůli těmto vlastnostem rozhodně neužívejte žádnou z těchto látek na večer, nemuseli byste totiž vůbec usnout. Navíc ani pravidelné a dlouhodobé užívání není nejlepší. I když nejsou tyto látky nijak zvlášť škodlivé, může si na ně tělo po čase vytvořit toleranci a potom už nebudou působit tak, jako například při prvním užití.

Látky s termogenním účinkem

listky-cajeJak už je podle názvu zřejmé, půjde zde o zvyšování teploty. Konkrétně se například u látky synephrine, HCA, extraktu ze zeleného čaje, z kůry vrby bílé, ze zázvoru, ginkgo biloby a dalších jedná o zvyšování tělesné teploty. Díky tomu budete opět lépe a rychleji spalovat. I bez tělesné aktivity se tedy budete cítit zahřátí a nabuzení.

Lipotropní látky

Poslední kategorií jsou lipotropní látky, které opět urychlují spalování tuků. Jedná se například o hojně prodávaný L-karnitin, který se sice v těle přirozeně vyskytuje, ovšem jeho doplněním můžeme opět napomoci k tak žádanému efektu hubnutí.

Kdy byste měli tyto doplňky stravy použít?

Samozřejmě, že nelze tyto doplňky stravy konzumovat neustále a navíc ještě ve velkém množství. Měli byste je přijímat asi dvacet minut před aerobním cvičením, tedy například před tréninkem, spinningem, během nebo aerobikem. Dále, rozhodnete-li si vzít jakýkoliv doplněk s termogenním účinkem, měli byste si jej vzít ráno a navíc na lačný žaludek. Nabudíte si tak trávení a lépe se také proberete.

Pro koho jsou tyto doplňky stravy vhodné a pro koho nikoliv?

Jak už to tak bývá, není všechno vhodné pro všechny. Toto pravidlo se nevyhýbá ani oblasti doplňků stravy, a i když všechny látky v těchtozrnka doplňcích prakticky každodenně přijímáme v nejrůznějších potravinách, samotné nejsou vhodné například pro osoby s vysokým tlakem, pro kojící ženy nebo pro lidi se srdečními nemocemi. Všem těmto lidem by totiž mohly výše popsané látky způsobit nejrůznější komplikace, které mohou v krajním případě končit dokonce i smrtí. Raději se tedy dopředu informujte u svého praktického lékaře.

Doplňky stravy nejsou liposukcí ani trenérem!

Po přečtení tohoto článku vidíte, že doplňků stravy podporujících hubnutí je skutečně mnoho, ovšem pouze v kombinaci s pohybem a hlavně zdravou stravou dokáží pomoci. Proto nikdy nesázejte pouze na tyto pilulky či na nejrůznější nápoje, ale na celkovou změnu životního stylu! Na závěr určitě můžeme doporučit dva nejefektivnější doplňky. Prvním jsou tzv. komplexní spalovače, jež najdete třeba zde, druhou variantou je pak L-karnitin bez kofeinu na této stránce.

Sdílej:

O Autorovi

O základy správné výživy a zásady a zdravého stravování jsem se začala zajímat poměrně nedávno v souvislosti se zdravotními problémy, které mě již nějakou dobu sužovaly. Ačkoli na zázraky nevěřím, sama na sobě pozoruji určité změny, ke kterým nepochybně přispívá současný styl mého stravování.