5 důvodů, proč posilovat zádové svaly

0

Posilování zad nepatří zrovna k nejoblíbenějším činnostem ve fitness centrech. Zejména ženy se raději zaměřují na cviky na břicho a hýždě, případně častější kardio aktivity. Jenže zrovna záda byste při tréninku vynechávat neměli.

Zádové svaly patří mezi partie, které bývají často ochablé. Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu mohou vést až k chronickým bolestem zad a krční páteře. Nestačí si zajít k masérovi, který bolesti pouze uleví. Naopak byste se měli zaměřit na pravidelné a správné posilování zádových svalů. Nejen, že se postupně zbavíte bolesti, přinese vám to i další výhody. Představíme vám je v následujících bodech.

  1. Zlepšíte pohyblivost určitých úseků páteře

Sedíte celý den u počítače a hýbete se maximálně při chůzi do auta? Není divu, že vás trápí problémy se zády. Pravidelné a správné posilování zádových svalů vede ke zlepšení pohyblivosti určitých úseků páteře. Zároveň po celém dni sezení ulevíte namožené páteři.

Známe pět důvodů, proč byste měli posilovat i záda

  1. Posilujete další svaly

Posilováním zad nezapojujete pouze jeden sval. Naopak, procvičujete celou skupinu, a k tomu svaly jiných partií. Na zádech jsou čtyři vrstvy svalů. Přidávají se k nim paže, ramena, a v případě, že děláte komplexní cviky, tak i stehna a hýždě.

  1. Zlepší se vám držení těla

Za bolesti zad a špatné držení těla můžou ve většině případů ochablé zádové svaly. Tím, že se na ně zaměříte a správně je procvičíte, zlepšíte držení ramen, hlavy a celkové držení těla.

  1. Posílíte svaly středu těla

Toužíte po plochém břichu? Bez pevného středu těla se k němu nedopracujete. Díky komplexním cvikům na záda v kombinaci se správným dýcháním se aktivuje střed těla a svaly hluboko kolem páteře. Posílíte tak core (střed těla) i při cvičení zad.

Posilování zádových svalů vás zbaví otravných bolestí

  1. Spalujete více tuků

V případě posilování zad platí stejná pravidla, jako při posilování ostatních partií. Pokud se snažíte zhubnout, nestačí dělat stále dokola kardio. Naopak byste měli zapojit i posilování, během kterého také spalujete. A při cvičení zad to platí dvojnásob, protože se do energetického výdeje zapojuje mnoho svalů. Vysoký výdej energie vede k ubývání na váze a hubnutí.

Příště, až vyrazíte do posilovny, zapojte kromě posilování oblíbeného břicha i zádové svaly. Ulevíte si od bolesti a získáte krásný postoj, který nezničí ani dlouhé vysedávání u počítače.

Sdílej: