Miroslav Matucha

miroslav matuchaStručný popis SYSTÉMU PRO ZDRAVÍ:
Systém je vypracován tuzemskými i zahraničními lékaři ve spolupráci s vědci z celého světa a je založen na několika základních pilířích, jejichž společným jmenovatelem je vnitřní harmonizace těla a duše:


1. Acidobazická rovnováha – základní princip vnitřní rovnováhy, všichni jsme dnes překyselení, jednoduché řešení pomocí formule od Prof. MUDr. Wolphart-Muller (komplexní minerály, které se aplikují v dávkách podle toho, jak si tělo samo řekne prostřednictvím jednoduchého testu moči); součástí tohoto pilíře je i jednoduché doporučení jak obměnit přechodně stravu tak, aby nedocházelo k tvorbě kyselin (rakovina).


2. Kapilární systém – na základě Kompendia MUDr. Peusera lze velmi efektivně vyčistit kapilární systém a tak zvýšit objem cirkulace krve, což přinese tkáním víc kyslíku, minerálů, vitamínů i bílkovin a současně dojde k odvodu toxinů a sedimentů; tělo se tak uvolní, zmizí pocit únavy a dojde k podstatnému kroku směrem k ozdravení; tento krok je podstatný mj. i prevencí kardiovaskulárních onemocnění (infarkt, mrtvice).


3. Střevní mikroflóra – rovnováha střevní mikroflóry je dalším podstatným pilířem našeho SYTÉMU; ovlivňuje jednak kvalitu metabolismu (rčení JSME TO, CO JÍME je jen polovina pravdy – pokud je střevní mikroflóra v nerovnováze, kvalitní potraviny nebudou dostatečně zpracovány) a jednak imunitní systém, který jak známo se až z 80% tvoří ve střevě; řeší se tím mj. plynatost, veškeré střevní potíže, kožní choroby, alergie a hlavně – zabraňuje riziku rakoviny tlustého střeva, v níž jsme na prvním místě na světě. Díky objevu Prof. Clancyho lze řešit velmi rychle s maximální účinností.


4. Regulace hladiny inzulínu – stávající způsob stravování v naší zemi se vyznačuje enormním obsahem sacharidů; to způsobuje vysokou zátěž pro slinivku břišní, která musí několikrát denně vytvářet ve vlnách velké množství inzulínu; z toho pramení jednak riziko cukrovky ale také to způsobuje pocit hladu; pokud můžeme toto kolísání hladiny inzulínu ovlivnit směrem k co nejmenším výkyvům, šetříme tak slinivku a současně eliminujeme pocit hladu – v tom nám pomáhá řešení MUDr. Prummera.


5. Úprava stravy – v rámci SYSTÉMU PRO ZDRAVÍ netvoříme konkrétní jídelníčky. Je to pro klienta příliš náročné na čas a mnohdy i stresující. Zásadně se držíme rámcových doporučení co jíst a co nejíst, což je zcela dostačující. Náš klient však nikdy nesmí trpět hladem.

Důležité údaje:

Přejít na stránku výživového poradce